Social Icons

Pages

Tuesday, March 19, 2013

Telenovela ‘’Dashuri te verteta’’ qe transmetohet ne Vizion Plus


Telenovela ‘’Dashuri te verteta’’ qe transmetohet ne Vizion Plus

Nikin e rrembejne :
Arriaga arrin ta kuptoje se aksidenti qe ju ndodhi ne ashensor nuk ishte I rastesishem por I qellimshem.Kjo ben qe Viktoria te dyshoje te konkurrentja e saj Odete.
Ndersa Arriaga mendon dicka tjeter.Ai fajeson personat qe ishin perpjekur te rrembenin Viktorian.
Tomasina njihet me tea tin e Guzmanit , pasi ai I ka kerkuar si nder asaj qe ti coje parate qe babit te tij I nevojiteshin.Ajo kishte ngaterruar zarfin e parave dhe qe ted y I rrembejne.Motra e Guzmanit se bashku me te birin shkojne te jetojne ne shtepine e Kristines.Paula merr vesh se Guzmani punon si trupoja e  Nikit dhe se motra e tij do jetoje ne te njejtin pallat me te.
Niki largohet se bashku me Kendren dhe te dyja I rrembejne. Kjo gje e tmerron Viktorian.Ndersa Adrianda vednos qe te kthehet ne vendin e saj dhe nis menjeher kerkimet per te gjetur vajzen e saj.
Francisko shqetesohet shume per Nikin kur informohet per rrembimin e saj.Salsero deshiron qe policia te mos nderhyje kurse Arriaga fajeson Kendren per rrembimin.
Rrembyesit kerkojn 2 milion dollare  ne kembim te Nikit.Kjo ben qe Guzmani te ndihet fajtor per humbjen e saj.Gjate rrembimit Kendra e mbeshtet Nikin dhe ajo e beson plotesisht ate.Salsero ndihet I kenaqur qe plani I tyre po shkon ashtu sic duhet.Arriaga ka dyshime te forta rreth Salseros.
Gjate kesaj kohe Guzmani dhe Niki kujtojtne momentet qe kane kaluar me njeri tjetrin.Francisko premton se do ta shpetoje ate.
Kendra dhe Salsero kane planifikuar qe te arratisen ne nje ishull.
Anibali njihet me Kristinen dhe ai krijon pershtypje te mira per ate.
Niki tregohet e zgjuar dhe vigjilente dhe I merr armen rrembyesit te saj, por nga frika e dorezon perseri.
Francisko arrin te zbuloje se nga vinte telefonata e rrembyesve dhe zbulon vendodhjen e Nikit.
Ai se bashku me Arriagen shkojne per ta shpetuar.Viktoria I ndjek nga pas pa ju treguar gje.
Salsero arrin ti lajmeroje rrembyesit qe I kane zbuluar dhe Guzmani nuk arrin ta gjej Nikin.Nikin dhe Kendren  I cojne diku tjeter.Guzmani dyshon se dikush tjeter I ka paralajmeruar rrembyesit qe kane ndryshuar vendodhje.
Rrembyesit po planifikojne q eta tradhtojne Kendren qe ti marrin te gjitha parate per vete.Viktoria , Guzmani dhe Arriaga shkojne te dorezojne parate per lirimin e Nikit dhe gjate dorezit ndodhin disa situate gjate te cilave njeri prej rrembyesve tenton te qelloje mbi Nikin ose Viktorian.Guzmani del perpara per ti mbrojtur dhe plagoset.Ai pas pak castesh ndihet perseri mire sepse e kishte mbrojtur jeleku antiplumb.Rrembyesit largohen bashke me Kendren.Niki dhe Viktoria falenderojne Arriagen dhe Guzmanin.Kendra zbulon se rrembyesit e paguar nga ajo e kane tradhtuar.Ajo menjehere informon Salseron.Salsero shkon ne shtepine e saj dhe ajo luan rolin e viktimes.Megjithate Salsero arrin te marre nje pjese te parave te rrembimit.
Niki kthehet ne shtepi dhe e shikon Guzmanin si Heroin e saj.Ajo e kutpon se gjithcka kishte ndodhur per faj te saj dhe premton qe nuk do e perserise me kete gabim.
Pas te gjithave Arriaga dhe Viktoria per pak puthen por ai terhiqet ne momentin e fundit.

No comments:

Post a Comment